Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araçlar Hakkında / Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Elektrikli otomobiller ; hibrit otomobillere göre bu yarışta şanssız olsa da bayağı iddialı konuma sahipler. Listemizi oluşturmadan önce kısaca hibrit otomobillerden bahsedelim.

Hibrit otomobillerde elektrikli otomobillerin aksine içten yanmalı bir motor bulunuyor.Bu içten yanmalı motora elektrikli bir motor eslik ediyor ancak elektrikli otomobil hibrit araçlarda genellikle içten yanmalı motora yardımcı konumunda. Son yıllarda bu durum değişmeye yüz  tutmuş olsa da gelecek yıllarda değişecek gibi görünüyor.

Listemize girmeyi başarmis ilk araba:

 

Tesla Model S

Sadece bir elektrikli motora sahip ve tek vitesli olan yüzde yüz  elektrikli otomobil sıfırdan yüze 2.9 saniyede çıkabiliyor.

hero-01

416 beygir olan bu araç ABD`de 50.000 dolar.

BMW i8

Listemize girmeyi başarmış ikinci araç BMW i8. Aşırı fütüristik bir tasarımı olan araç BMW imageskullanılacarını bayağı şaşırttı. Ancak bu şaşırma BMW almaktan vazgeçirmeyi bırakın insanları almaya teşvik etti denilebilir.

 

Hibrit olan araç 362 beygir gücünde. Aynı zamanda sıfırdan yüze 4.4 saniyede ulaşabilir.

 

Listeyi girmeyi başarmış son aracımız ise :

 

Ferrari La Ferrari

Dünyada 499 adet bulunan eşsiz otomobil .  Toplam 963 beygir olan bu otomobil sıfırdan yüze 3 saniyede ulaşabiliyor. Sıfırdan 300’e ise 16 saniyede ulaşıyor.

2014-ferrari-laferrari-first-drive-review-car-and-driver-photo-584762-s-original

Araç hakkında bilmeniz gereken en önemli detay ise satın alabilmeniz için garajınızda beş farklı model Ferrari`ye sahip olmanız gerekiyor. Eğer beş farklı Ferrariniz yoksa bu otomobili alamazsınız . Ayrıca almış olduğunuz Ferrarilerin tümü Ferrari ‘den kabul edilmiyor sadece belli bir yıldan sonra alınmış Ferrariler kabul edilmekte.

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

İlginizi Çekebilir

Sürücüsüz Minibüs : Elektrikli Olli

Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington DC  ‘de toplu taşımada yeni bir devir açtıracak bir otobüs ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir