Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araçlar Hakkında / Elektrikli Araç Çalışma Mekanizması

Elektrikli Araç Çalışma Mekanizması

Elektrikli Araç günden güne popülaritesinin arttığı günümüz Dünyasında, elektrikli araç imal eden şirketler adeta birbirleri ile yarışarak son teknoloji elektrikli araç üretme çabası içerisindeler. Elektrikli araçlar genel olarak bir motor ve içten yanmalı bir sistem kullanırlar. Tasarlandıkları türe bağlı olarak seri bir bağlantı yada paralel bir bağlantı ile dizayn edilirler. Klasik eski içten yanmalı bir motor, tekerleğe bağlı elektrik motoruna bir jeneratör vasıtasıyla gerekli elektriği tedarik ettikten sonra içten yanmalı bir motor tarafından temin edilen jeneratör tarafından üretilen elektrik kullanır.

 Elektrikli motor Pil gücü ve jenerötor kullanır. Paralel baglantı serili hibrit araçlar sayesinde elektrikli motor ve gaz gerekli mekanizmayı kullanarak araç tekerlegine gerekli baglantıyı sağlar. Elektrikli otomobil sistemi karışık ancak bir okadar şehir trafiği ve doğa icin uygun tasarlanmistir. Bu araçlar gerekli emisyonu sıfıra yakına indirir. Gerekli maliyeti ve tüketimi minimize ederler. 086616.1-lg Yukarıdaki Video da ve fotograftada gösterildiği üzere  elektrikli araçta varolan bu bataryalar araç haraketsiz haldeyken yada elektrikli aracın çalıştığı sırada jeneratör tarafından jack akım kullanılarak şarj edilir. Bu dogrultuda sistem devinimi sürdürürken tekerleklerden sağlanan güç elektrik motoruna gelir. Bununla birlikte jeneratör üreten elektrik ve yanmalı motordan desteklenir. Sistemin bu sekilde işleyişi Elektrikli araç yada Hibrit arac üreticilerini ve kullanıcılarını ortak bir noktada birleştirir. Çevre dostu uzun vade de maliyeti düsük yenilenebilir altarnatif bir seçenek sunar. Elektrikli araçlar (Hibrit otomobiller): Geleceğimiz açısından cok önemli bir yer teşkil eden hibrit araçlar bilindiği üzere çok yeni bir teknoloji olup surekli olarak gelistirilmektedir. Yüzyilin ilk ceyreği içerisinde bir kaç başarısız denemenin ardından elektrikli araç teknolojisi günümüz Dunyasında uygulanabilir bir hale gelecek. Ucuz doğa dostu ve en önemlisi de gelişenteknoloji ile birlikte lityum iyon teknolojisini beraberinde getirecek Bu duruma bagli olarak Pillerin ömurlerinin uzatılmasi mümkün kılınacak 100.000 km’ye kadar 200 mil araliksiz seyahat imkani taniyacak dayanikli pillerin üretimi ile deyimi yerindeyse yeni bir otomobil çağı başlayacaktır.

hybridteknoloji.com

Hakkında Admin

Hybrid Teknoloji

İlginizi Çekebilir

Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Elektrikli otomobiller ; hibrit otomobillere göre bu yarışta şanssız olsa da bayağı iddialı konuma sahipler. Listemizi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir