Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araç Modelleri / Mercedes / Evrenin İlk Elektrikli Kamyonu Mercedes-Benz’den : Urban eTruck

Evrenin İlk Elektrikli Kamyonu Mercedes-Benz’den : Urban eTruck

Dünya’ nın  tamamen elektrikli ,yük taşıma amaçlı ilk kamyonu Mercedes Benz tarafından üretilecek. Kamyonun adı ise  Urban eTruck .

Tam  26 ton yük taşıma kapasitesine sahip olan bu kamyon şehir içi taşımacılıkta kullanılmak üzere tasarlanmış. Bu yüzden menzili şehirler arası taşımacılığa göre biraz düşük ; 200 kilometre.

Mercedes Benz elektrikli otomobil üretimine bayağı kafa yoruyor öyle ki 2020 yılına kadar üretilmiş 4 aracıyla piyasalara hakim olmaya çalışacak.

mercedes-benz-urban-etruck-concept_100559237_h

Son zamanlarda elektrikli araca geçiş bir hayli arttı öyle ki Audi üç farklı elektrikli otomobil üretileceğini açıkladı ardından Porche ise Mission E  projesinin hayata geçirilmesi için eleman alımı yapılacağını açıkladı.

Rekabetin son günlerde arttığı elektrikli otomobil piyasasına devrim gibi girmeyi düşünen Mercedes Benz ise dünyada ilk tamamen elektrikli ve şehir için taşımacılık için kullanılabilecek  kamyonu kamuoyuna duyurdu : Urban eTruck .

Mercedes Benz;  Urban eTruck elektrikli kamyonu ile beraber üç farklı araç daha üretecek bu araçlar tamamen elektrikli olup piyasadaki arza bağlı olarak benzin , dizel , hibrit otomobillerin geleceğini değiştirecek..

Urban eTruck ‘ ın çıkış tarihi tam olarak belli olmazken gelen söylentiler arasında 2020 yılından evvel piyasalarda olması beklenmiyor.

 

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir