Son Yazılar

<
Anasayfa / Diğer Araçlar / Güneş Enerjisiyle Çalışan Spor Otomobil : Revero

Güneş Enerjisiyle Çalışan Spor Otomobil : Revero

Geçtiğimiz yıllarda iflasın eşiğine gelen daha sonra iflastan Çinli bir yedek parça üreticisi firmanın onu çekip alması sayesinde şu an ayakta olan KARMA;  şu sıralar hibrit ve elektrikli araçlar üretmekle meşgul.

Tesla Motors‘ un elektrikli otomobil piyasasına her kolda hakim olması bu sektördeki diğer elektrikli ve hibrit otomobil üreticilerini Tesla’ya rakip olacak bir elektrikli ya da hibrit otomobil üretmeye itiyor.

Bu üretme çabasına dahil olan firmalardan biri de KARMA. Tesla‘ ya rakip olabilmek adına ses getirecek bir proje içerisinde olan bu firma; tamamen güneş enerjisiyle çalışan bu otomobili üretme kararı almış.

Karma-Revero-detay

KARMA, geçtiğimiz aylarda güneş enerjisiyle çalışan spor sedan otomobili olan Revero’ yu duyurdu.

KARMA ; 5 yıl önce otomobil tasarımcısı olan Fisker Karma tarafından kurulmuştu. Yani otomobil teknolojilerinde yeni olan bu firma kısa bir sürede çöküşün eşiğine geldi ; daha sonra Çinli bir firmadan yatırım alarak iflastan kurtuldu. Revero’nun tasarımında Fisker Karma’ nın izlerini taşıdığı çok belli.

Teknik detayları verilmeyen bu aracın önümüzde ki yıllarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Tam lansmanı ise 8 Eylül 2016 tarihinde yapılacak.

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

İlginizi Çekebilir

2.el araba-araç alım-satımı nasıl yapılır

Noter Öncesi yapılacak hazırlıklar Motorlu Taşıtlar Vergisi ve Trafik Cezası Kontrolü Aracın vergi ya da ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir