Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araçlar Hakkında / Honda’dan Örnek Hareket

Honda’dan Örnek Hareket

Honda geçtiğimiz aylarda örnek bir davranışla farkındalık yaratmak için kolları sıvadı.

Japonyo orijinli firma hibrit araç modellerinin motorlarında doğada çok az bulunan metalleri kullanmamaya karar verdi.Bu örnek davranışı için kendilerini kutluyoruz.

Honda şu anda ürettiği tüm hibrit araç motorlarında doğada nadir bulunan metaller olan Disporsiyum ve Terbium ‘u kullanmakta.

Şu anda bile yoğun talep gören hibrit araç modellerinin geleceğinin ne kadar parlak olduğunu hepimiz biliyoruz.Giderek artan hibrit araç sayıları ve büyüyen hibrit araç piyasası doğada nadir bulunan bu metallerin aşırı kullanımına bağlı olarak madenleri bitirme derecesine getirecektir.

Japon üretici Honda bunu görmüş olacak ki akıllıca ve örnek bir kararla kullanımını Honda Firması içerisinde yasakladı.Honda hem doğaya katkı yaparken hemde 2020 lerde bu metallerin fiyatlarının artacağını da hesap etmiş belli ki.

Yine Japon Metal Tedarikçisi Daido Steel,özel mıktanıslar üretmeye başladı.Bu mıknatıslar sinterleme yöntemi kullanılarak üretiliyor.Bu yöntem ile nadir ve değerli metallerin kullanındaki aşırıya kaçmanın önüne geçmeye çalışacak.

Neler olacak hep beraber göreceğiz. Esen kalın.

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

İlginizi Çekebilir

Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Elektrikli otomobiller ; hibrit otomobillere göre bu yarışta şanssız olsa da bayağı iddialı konuma sahipler. Listemizi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir