Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araçlar Hakkında / Sürücüsüz Minibüs : Elektrikli Olli

Sürücüsüz Minibüs : Elektrikli Olli

Amerika Birleşik Devletleri başkenti Washington DC  ‘de toplu taşımada yeni bir devir açtıracak bir otobüs yollarda.

Local Motors ve IBM‘in ortak çalışmasıyla hayata geçirilmiş biri otobüs olan Olli; kısa mesafe yolculuklar için tasarlanmış sürücüsü olmayan bir otobüs. Aynı anda toplam 12 yolcu taşıyabilen Olli ; taşıdığı yolculara bir bilgisayar programı sayesinde otomotik  olarak cevap verip onları yönlendirecek. İlk olarak Las Vegas ve Miami‘de kullanılması beklenen Olli eğer beğenilirse ve kullanışlı bulunursa diğer şehirlerde de kullanılmaya başlanacak.

Olli-1-428x280

 

Bir diğer dikkat çeken özelliği ise ses tanıma özelliği.  Yani eğer Olli’ye bir defa binerseniz daha sonraki binişinizde sizi tanıyabilecek aynı zamanda İsminizle hitap edebilecek.

Test olması adına ilk önce hava alanlarında belirlenen kısa mesafelerde yolcuları taşıyacak olan Olli; daha sonra uzun mesafeler için kullanılmaya başlanacak. Ayrıca bu uzun yollar hava alanı içinde olabileceği gibi hava alanı dışına da yolcu taşıması yapabilecek.

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

İlginizi Çekebilir

Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Elektrikli otomobiller ; hibrit otomobillere göre bu yarışta şanssız olsa da bayağı iddialı konuma sahipler. Listemizi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir