Son Yazılar

<
Anasayfa / Tesla / Tesla Otomatik Pilotu Hayat Kurtardı

Tesla Otomatik Pilotu Hayat Kurtardı

Son zamanlarda Tesla Otomatik Pilot‘un adı sürekli kazalarla daha da ötesi ölümlü kazalarla geçiyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu teknoloji şu an emekleme aşamasında bundan dolayı bu tarz olayların olması normal olarak görülmesi gerekiyor.

Şimdi gelelim haberimize…

Geçen haftalarda  Joshua Neally adlı avukat  Tesla Model X otomobiliyle her zaman ki gibi evine doğru gidiyordu.  Aniden midesinde ve göğsünde büyük bir acı hissetmeye başlayan Joshua Neally; arabayı kullanamayacak duruma geldiğini hissedince eşini arayıp arabayı kullanamayacağını söylüyor ve panikle ne yapması gerektiğini düşünürken Akciğer embolisi geçiriyordu. Eşinin tavsiyesi üzerine Tesla Model X otomobilinin Otomatik Pilot Özelliğine aktif ederek onu en yakın hastaneye götürmesini söylüyor.

 

tesla-autopilot-289347234.jpg.662x0_q70_crop-scale (1)

Tesla Model X otomobil komutu alır almaz otomatik pilota geçmiş ve tam 32 kilometre yol boyunca kendi kendini sürerek Joshua Neally’i hastaneye yetiştirmeyi başarmış. 

Hastane Doktoru ; Akciğer embolisi ‘nin  insanı ölüme bile götürebileceğini söyledi.  Joshua Neally ‘nin ise herhangi bir problemi olmadığı söyledi.

Tesla Otomatik Pilot’ u bu olay sonucunda günümüzde ve gelecekte ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Hakkında Erhan YAVUZ

Kendisi bir Hybrid Teknolojisi Hayranı.Yazmayı seviyor :)

İlginizi Çekebilir

Evden Alan Otomobil : Tesla

Bu yazımızda Tesla Motors tarafından geliştirilen ve geliştirilecek olan araçlarda bulunan bir özellikten bahsedeceğiz. Tesla ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir