Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araç Modelleri / Daihatsu / Daihatsu Altis Hibrit Araç

Daihatsu Altis Hibrit Araç

Daihatsu Hibrit Araçların Geçmişi

“Elektrikli” kelimesi “melez” anlamına gelmektedir. Ek olarak, karşılaşılan güçlükleri telafi etmek ve avantajları en üst seviyeye çıkartmak suretiyle iki yada daha çok değişik şeyin bir araya getirilmesiyle yeni bir şey oluşturmayı hedefleyen bir konsepttir. Elektrikli araçlar, değişik güç kaynaklarını bir araya getirirler: benzinli motor ve elektrikli motor. Yakıt tüketimini ve emisyonları azaltmak suretiyle sürüş koşullarına en uygun yakıt kaynağını kullanırlar. Bataryanın şarj edilmesi için yeni bir yapı yada yeni bir çeşit yakıtın tedarikini gerektirmeyen temiz, çevre dostu bir araçtır.

Elektrikli araçlar, motoru çalıştırmak suretiyle, bataryalarda depolanmış olan elektrik enerjisini kullanır.
Benzinli motora haiz araçların aksine, elektrikli araçlar herhangi bir egzoz gazı salmaz ve son aşama sessizdir.

Daihatsu, elektrikli araçları 1965 senesinde üretmeye adım atmıştır ve 35 yılı aşkın süredir Hijet tabanlı elektrikli araçlar üretmektedir. Daihatsu, karayolu ve arazi kullanımları için 8.100’den fazla elektrikli araba satmıştır.

İlk zamanlardan beri elektrikli araçların ticarileştirilmesini hedefleyen Daihatsu, yılların getirmiş olduğu teknoloji birikimini elektrikli araçların geliştirilmesinde uygulamıştır. 1970 senesinde Daihatsu, Fellow Hybrid’i geliştirmiştir. 1979 senesinde, şirket ilk defa Japonya’da Delta HV kamyonu pazarlamıştır. 2001 senesinde meydana gelen Tokyo Motor Fuarı’nda, Daihatsu iki elektrikli aracı UFE ve Atrai Hybrid-IV’i sergilemiştir.

Daihatsu, Hijet Cargo Hybrid’i geliştirerek, bugünün en popüler temiz enerjili araçları olan yeni ticari elektrikli araçlar serisine giriş yapmıştır.

Hijet Cargo Hybrid için Daihatsu, çift kom ulusal DVVT 3 silindirli 12 valf 660cc motor ve elektronik olarak denetim edilen 4 vitesli otomatik şanzıman arasına yerleştirilen ince bir motor ile kompakt, tek motorlu bir elektrikli sistem geliştirmiştir. Düzgüsel sürüş koşullarında motor araca güç verirken, hızlanma esnasında elektrikli motor destek sunar ve yakıt tüketimini azaltır. Yavaşlama esnasında elektrik üreten fren sistemi ve araba durağan(durgun) durumdayken motoru stop ettiren rölantide emek vermeyi durdurma sistemi ile beraber bu elektrikli sistem, yakıt etkinliği ve temiz sürüş performansı elde etmektedir.

Daihatsu Altis Hibrit 2015

Daihatsu Altis Hibrit Daihatsu Altis-Hibrit 2015-daihatsu-daihatsu-altis-altis daihatsu-altis+hybrid

Hakkında Admin

Hybrid Teknoloji

Bir yorum

  1. gerçekten mükemmel bi araç bayılıyorum özelliklerine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir