Son Yazılar

<
Anasayfa / Hibrit Araçlar Hakkında / Hibrit Araç Performansı Nasıldır

Hibrit Araç Performansı Nasıldır

Dizel ve hibrit araçlar arasında yapılan en büyük kıyaslardan bir tanesi de performans konusu. İnsanların aklına gelen ilk soru ise yeni teknolojinin ürünü olan bu araçların Hibrit Araç Performansı Nasıldır sorusu olacaktır. Araçların performanslarına değinecek olursak gelişmiş hibrit araçlarda uzun mesafe performansları iştah kabartıyor ancak ülkemizdeki araç modellerini inceleyecek olursak kısa mesafede daha kaliteli performans sunduklarını söylemek mümkün. Uzun mesafe içine yazık ki tercih edilebilecek araçlar değil, bu yüzden çok fazla araç kullanmayan ve şehir içi trafiğinde daha fazla vakit geçiren biri iseniz hibrit araçları tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Mesafe bazında performans değerlendirmesi yapıldığında kısa mesafede çok daha az yaktığı ve çok daha masrafsız olduğunu görebiliyoruz ancak belli bir hız limitine sahiptir ve bunu aşmak da an itibarıyla ne yazık ki mümkün değil.

Dizel araçlarda çekiş gücü ve tork performansı çok daha güçlüdür ancak hibrit araçlarda bundan bahsetmek ne yazık ki mümkün değil. Yeni bir sistem ve yeni bir teknoloji olduğu için geliştirilebilir olup olmadığı konusunda bir bilgi yok fakat performans konusunda henüz çok verimli oldukları ya da güçlü oldukları söylenemez. Bu performansa harcadığınız paranın elbette çok uygun rakamlar olması gerekiyor ve birçok araç sahibi de bu yüzden çevre dostu hibrit araçları tercih ediyor. Yüksek performans elde etmek henüz mümkün değil ve az önce de belirttiğimiz gibi uzun mesafede özellikle çok daha düşük verim ile karşınıza çıkıyor ve yolda kalma riskiniz de çok ama çok fazla.

Hakkında Admin

Hybrid Teknoloji

İlginizi Çekebilir

Dunyanin En hizli Elektrikli ve Hibrit Otomobilleri

Elektrikli otomobiller ; hibrit otomobillere göre bu yarışta şanssız olsa da bayağı iddialı konuma sahipler. Listemizi ...

2 Yorumlar

  1. Elektrikli araçların performansı ülkemizde de iyi. Şehirler arasında rahatlıkla kullanılabilir. Tabi ki kendini formula yarışlarında hissedenleri saymazsak. Eğer 90 100 ile gidiyorsanız yeterli olacaktır hibrit araç performansı.

    • Yunus Güneş

      Ülkemiz biliniği üzere Dünya sıralamasında yakıt pahalılığı olarak ilk beşte yer alıyor gerek yakıt tasarrufu gerek çevresel ve iklimsel faktörler uygun olduğu gibi şehirler arası mesafelerin birbirlerine uzak olmaması teorinizi haklı kılıyor. Bende size katılıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir